Tampereen Suomalainen Klubi ry

KLUBIN JOHTOKUNTA

  • Johtokunnan puheenjohtaja
    hallintotieteiden tohtori Pasi-Heikki Rannisto, pasi-heikki.rannisto@tuni.fi
  • Johtokunnan varapuheenjohtaja
    filosofian tohtori Viivi Villa-Nuottajärvi, viivi@villa-nuottajarvi.com
  • Klubin esimies
    filosofian tohtori Mikko Turunen, mikko.j.turunen@gmail.com
  • Klubin varaesimies
    toimittaja Arto Murtovaara, arto.murtovaara@pp.inet.fi

JOHTOKUNNAN MUUT JÄSENET

Valokuvaaja Otso Kaihlanen, kauppatieteiden maisteri Jyrki Pentinlehto, kiinteistöneuvos Ilkka Saarinen, opetusneuvos Jukka Sola, varatuomari Riitta Sommarberg, dosentti Heidi Keso

JOHTOKUNNAN SIHTEERI

Viestintäkonsultti Milla Anttila 040 547 2005, anttilan.milla@gmail.com

Tampereen Suomalaisen Klubin johtokunta vuodelle 2022 (Kuva: Seppo Leskinen)

Eturivi vasemmalta: Jäsen Milla Anttila, varapuheenjohtaja Viivi Villa-Nuottajärvi, puheenjohtaja Pasi-Heikki Rannisto, jäsenet Riitta Sommarberg ja Heidi Keso

Takarivi vasemmalta: Jäsenet Otso Kaihlanen ja Jyrki Pentinlehto, varaesimies Arto Murtovaara, taloudenhoitaja Ritva Tiainen, jäsen Jukka Sola, esimies Mikko Turunen. Kuvasta puuttuu jäsen Ilkka Saarinen.

TOIMIKUNTIEN PUHEENJOHTAJAT

  • Biljardikerho Veijo Pitkänen, veijo.pitkanen@patenttimies.fi
  • Gastronominen kerho Eeva-Kaisa Mäkinen. eeva-kaisa.makinen@gmail.com
  • Golfkerho Jorma Salovaara, jorma.salovaara@kolumbus.fi
  • Keskiviikkokerho Seppo Leskinen, savusepe@gmail.com
  • Juhlatoimikunta Satu Rannisto, satu.rannisto@sarastus.fi
  • Kirjanmerkkikerho Mikko Turunen, mikko.j.turunen@gmail.com
  • Kirkkovenekerho Timo Tulosmaa, timo.tulosmaa@outlook.com
  • Klubinaiset Heidi Keso, heidi.keso@empiros.fi
  • Maanpuolustuskerho Kalervo Sipi, kalesipi@tpnet.fi
  • Ruutiukot Jukka Sola, jukka.sola@elisanet.fi
  • Tiede- ja teknologiakerho Viivi Villa-Nuottajärvi, viivi@villa-nuottajarvi.com

TYÖRYHMIEN PUHEENJOHTAJAT

  • Hallinto- ja taloustyöryhmä Ilkka Saarinen, ilkka.saarinen@iisoy.fi
  • Jäsentyöryhmä Jorma Salovaara, jorma.salovaara@kolumbus.fi
  • Ohjelmatyöryhmä Mikko Turunen, mikko.j.turunen@gmail.com
  • Tiedotustyöryhmä Arto Murtovaara, arto.murtovaara@pp.inet.fi
  • Tulevaisuustyöryhmä Pasi-Heikki Rannisto, pasi-heikki.rannisto@tuni.fi

JÄSENREKISTERI

  • Sointu Lanki 040 484 416
    jasenrekisteri@tampereensuomalainenklubi.fi

KLUBIN TALOUDENHOITAJA

  • Ritva Tiainen 050 376 0597
    ritva.tiainen@apunatar.fi

RAVINTOLA

  • Armas Catering Christina Suominen, 010 231 5222
    info@suomalaisenklubinravintola.fi