Tampereen Suomalainen Klubi ry

KLUBIN JOHTOKUNTA

  • Johtokunnan puheenjohtaja
    hallintotieteiden tohtori Pasi-Heikki Rannisto, pasi-heikki.rannisto@tuni.fi
  • Johtokunnan varapuheenjohtaja
    kenraalimajuri evp Kalervo Sipi, kalesipi@tpnet.fi
  • Klubin esimies
    FT Mikko Turunen, mikko.j.turunen@gmail.com
  • Klubin varaesimies
    toimittaja Arto Murtovaara, arto.murtovaara@pp.inet.fi

JOHTOKUNNAN MUUT JÄSENET

Valokuvaaja Otso Kaihlanen, taloustieteen maisteri Jyrki Pentilehto, kiinteistöneuvos Ilkka Saarinen, opetusneuvos Jukka Sola, varatuomari Riitta Sommarberg, filosofian tohtori Viivi Villa-Nuottajärvi.

JOHTOKUNNAN SIHTEERI

Viestintäkonsultti Milla Anttila 040-5472005, anttilan.milla@gmail.com

TOIMIKUNTIEN PUHEENJOHTAJAT

Biljardikerho Veijo Pitkänen, veijo.pitkanen@patenttimies.fi, Gastronominen kerho Eeva-Kaisa Mäkinen. eeva-kaisa.makinen@gmail.com, Golfkerho Jorma Salovaara, jorma.salovaara@kolumbus.fi, Keskiviikkokerho Seppo Leskinen, savusepe@gmail.com, Juhlatoimikunta Satu Rannisto, satu.rannisto@sarastus.fi, Kirjanmerkkikerho Mikko Turunen, mikko.j.turunen@gmail.com, Kirkkovenekerho Timo Tulosmaa, timo.tulosmaa@outlook.com, Klubinaiset Heidi Keso, heidi.keso@empiros.fi, Maanpuolustuskerho Kalervo Sipi, kalesipi@tpnet.fi, Ruutiukot Jukka Sola, jukka.sola@elisanet.fi, Tiede- ja teknologiakerho Viivi Villa-Nuottajärvi, viivi@nuottajarvi.com

TYÖRYHMIEN PUHEENJOHTAJAT

  • Hallinto- ja taloustyöryhmä Ilkka Saarinen, ilkka.saarinen@iisoy.fi
  • Jäsentyöryhmä Jorma Salovaara, jorma.salovaara@kolumbus.fi
  • Ohjelmatyöryhmä Mikko Turunen, mikko.j.turunen@gmail.com
  • Tiedotustyöryhmä Arto Murtovaara, arto.murtovaara@pp.inet.fi
  • Tulevaisuustyöryhmä Pasi-Heikki Rannisto, pasi-heikki.rannisto@tuni.fi

JÄSENREKISTERI

  • Sointu Lanki 0400-484416
    jasenrekisteri@tampereensuomalainenklubi.fi

KLUBIN TALOUDENHOITAJA

  • Ritva Tiainen 050-3760597
    ritva.tiainen@apunatar.fi

RAVINTOLA

  • Armas Catering Christina Suominen, 010 231 5222
    info@suomalaisenklubinravintola.fi